bluzka biała damska

Biała bluzka damska to jedna z najbardziej uniwersalnych części garderoby. Zazwyczaj kojarzona jest ze stylem eleganckim – szkolnymi akademiami, a później z elementem biurowego umundurowania. Tak naprawdę jednak daje dużo więcej możliwości.

Nawet posiadając jedynie prosty klasyczny model, stworzyć można wiele ciekawych zestawów utrzymanych nie tylko w stylu eleganckim czy klasycznym.

Biała bluzka damska – klasyka? Czasami…

Biała bluzka (https://anhko.pl/kategoria/bluzki-biale) może mieć formę prostej koszuli z klasycznym kołnierzykiem lub wiązaniem pod szyją. Biała koszulowa bluzka to element garderoby, który znakomicie wygląda z jeansem. Jeansowe spodnie o dowolnym fasonie, jeansowa spódnica albo sukienka to świetne uzupełnienie dla białej bluzki. Taki zestaw uzupełnić można o modne już od kilku sezonów buty typu kowbojki, choć tak naprawdę tak klasyczny zestaw świetnie wyglądać będzie z każdym ulubionym rodzajem obuwia.

Klasyczną, białą bluzkę połączyć można również z bardzo modną spódnicą w kwiatowy wzór. Połączenie tradycyjnej, białej koszuli ze spódnicą w hipisowskim stylu będzie odrobinę ekstrawaganckie, ale też bardzo świeże. Będzie też jednocześnie bardzo wakacyjne, a nawet festiwalowe.

Inny fason

Oczywiście biała bluzka damska może mieć dowolny fason. Jej ponadczasowa biel sprawia,  że można ją połączyć z absolutnie każdą częścią garderoby. Posiadając na przykład skórzane spodnie wystarczy zaopatrzyć się w dwie białe bluzki o różnych fasonach, tak, by stworzyć dwa zestawy o zupełnie różnym charakterze. Biała bluzka świetnie wyglądać będzie również z szortami. Postrzępione krótkie spodenki czy też bardziej elegancki model szortów z mankietem to tylko dwie możliwości.

Z każdego materiału 

Decydując się na białą bluzkę warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Modne są materiały delikatne i prześwitujące, ale także takie o żakardowym splocie, oraz oczywiście materiały bogato haftowane. Warto zdecydować się na kilka różnych modeli.